top of page

IQOS Terea Nedir?

Güncelleme tarihi: 6 May

 IQOS Terea sigara, gerçek sigarayı bırakmak isteyen, ancak sigaranın ve özellikle de içerisindeki nikotinin verdiği hazdan ayrılamayanlar için geliştirilmiştir. Klasik elektronik sigaralardan farklı olarak bu üründe gerçek tütün yer alır ve görünümü dahi gerçek sigaraya benzer. Gerçek sigaranın minyatür hali olarak tanımlanabilen Terea sigara, kaliteli ve güvenli içim deneyimi sağlar.

Terea, filtre ve tütün olmak üzere iki bölümden meydana gelir. Filtre bölümü, gerçek sigaralardaki filtrelere benzer bir yapıdadır ve oluşan buharın süzülmesi için kullanılır. Tütün bölümünde ise farklı aromalarla harmanlanan tütünler yer alır. Farklı aroma seçenekleri sayesinde kullanıcılar, kendi damak tatları ve zevklerine uygun olan seçenekleri kolay şekilde bulabilir.

IQOS Terea, yanma veya yakma olayı meydana gelmeden, aerosol etkisi ile buhar üretecek şekilde kullanılır. PMI tarafından geliştirilen dördüncü nesil cihazlarda, yanma olmadan 350 dereceye kadar ısıtılır ve bu sayede tütünden buhar elde edilir. İlgili buhar ise kullanıcılara, gerçeğe yakın bir sigara deneyimi yaşama imkanı verir.Elektronik sigaraların kendi içerisinde farklı türleri vardır. Önemli kısmında likit ismindeki sıvı kullanılır ve bu sıvının ısıtılması ile buhar üretilir. İqos markasının geliştirdiği elektronik sigaralarda ise gerçek tütün kullanılır. Terea da bunlardan biridir. Terea sigara özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Yanma olayı olmadan kullanılması sayesinde sağlığa zararlı etkilere büyük ölçüde neden olmaz. Yanma kaynaklı katran ve benzeri türden zararlı maddeler, Terea kullanımında ortaya çıkmamaktadır.

  • Sigaranın içerisinde metal bölüm vardır. Tütünlerin tam ortasında dikey olarak konumlanan bu metal, cihazdan gelen ısının homojen olarak dağılmasını ve tütünün tadının çok daha etkili şekilde kullanıcılara verilmesini sağlar.

  • Kullanımı oldukça kolaydır ve her kullanım ortalama 6 dakika sürer.

  • Filtre ve tütün kısmının kapalı olması nedeniyle kullanım sırasında cihaz içerisine tütün parçalarının düşmesine neden olmaz. İlgili durum ise cihazların temizlik ihtiyacının ortadan kalkmasına neden olur.

  • Farklı aroma seçenekleri vardır ve İqos kullanıcıları, kendi damak tatlarına ve tarzlarına uygun seçim yapabilir.

IQOS Terea fiyatları, ortalama 1.410 TL seviyesindedir. İlgili fiyat, içerisinde 20 adet tütün çubuğu olan paketlerin 10 tanesi için geçerlidir. Paketler tekli alınmak istendiğinde ise fiyatlar 140 TL seviyelerine kadar çıkmaktadır.

Terea fiyatı, başta enflasyon olmak üzere farklı unsurlardan etkilenir ve zaman içerisinde değişime uğrar. En güncel IQOS Terea fiyatları için sitemizi takip etmeye devam edebilirsiniz.

33 görüntüleme1 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

1 Comment

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Guest
Mar 25
Rated 5 out of 5 stars.

blog yazınız için teşekürler sayfanızdan sipariş olusturdum

Like
İQOS TEREA HEETS ÇEŞİTLERİ
bottom of page